Seo Dersleri
Seo Dersleri

Seo Kriterleri

Bu yazıda sizlere doğru anahtar kelimenin seo açısından önemive doğru anahtar kelime nasıl seçilir . SEO, Search Engine Optimization veya Arama Motoru Optimizasyonu yapmak, yapabilmek gerçekten büyük bir beceridir. Bu konu dünya çapında başlı başına bie sektör olmuş durumda. Ülkemizde pek rastlanmasa da bu konuda kitaplar yazılıyor.

Bir siteniz ve sitenizde sizin özgün makaleleriniz olsun. Siz sadece ben makalemi yazarım diyor ve başka bir şey yapmam diyorsanız sitenizin arama motorlarında üst sıralarda görünmesi oldukça zordur. Bu da yazdığınız makaleleri çok az kişinin görmesi demek. Herkes sayfasının hit almasını ister. İşte bu da özgün makaleyle başlayan ama bu kadarı ile bitmeyen bir süreç. Peki ne yapıcaz? Elbette arama motorları için sitemizi daha iyi göstermeliyiz. Buna SEO yada Arama Motoru Optimizasyonu diyoruz. Oluşturduğunuz makale için kullanacağınız anahtar kelimeleri doğru seçmek bu işlemin çok küçük ama bir o kadarda önemli parçası. Bu yazımda doğru anahtar kelime seçimi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Eğer yeni bir siteye sahipseniz ve makaleniz için ise arama motorlarında sıkça aranan sözcükleri seçerseniz bu sayfanızın organik hit almasını zorlaştırır. O yüzden kullanmak istediğiniz anahtar kelime çok popülerse öncelikle onun farklı varyasyonlarını denemeliyiz. Mesela Wordpress hakkında bir yazı yazdınız. Wordpress anahtar kelimesinden sıralamada üst sıralarda çıkma ihtimaliniz bu durumda pek mümkün görünmüyor. Yazınızla alakalı olacak şekilde anahtar kelimelerinizi tekrardan yapılandırmanız gerekiyor. Wordpress kelimesinin çeşitli şekillerini kullanmak sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Mesela Wordpress Tema, Wordpress Widget, Wordpress Soe Yapılandırması gibi yazınıza göre çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz.

Seçitiğiniz anahtar kelimeye (yani sizin için doğru anahtar kelimeyi) yazınızın bağlığında kullanmak ve yazının içerisinde özellikle yazının ilk 150 karekterlik kısmında kullanmak sizin çiçin önemli bir avantaj olacaktır.

Şimdi size doğru anahtar kelime seçmenizde yardımcı olucak bir siteden daha doğrusu google ın bir hizmetinden bahsedeceğim.

Google Anahtar Kelime Aracı:

www.adwords.google.com/select/KeywordToolExternal

Google’in hizmeti olan bu uygulamayla hangi kelimenin ne kadar aranma hacmi olduğundan tutun da nerelerde daha çok aranma yapıldığına kadar bir çok veriye ulaşabilirsiniz. Bu sayede seo işlemleri esnasında neyi neden yaptığınızı bilir ve rekabet gücünüzü artırırsınız. 

Bu yazıya yapılan yorumlar:

  1. MErhaba Paylaşımınız için teşekkürler. SEO çalışmaları öncesinde en önemli şey doğru anahtar kelimelerin tespitidir. Bunun içinde en doğru kaynağı vermişsiniz. Bu kaynak haricinde SEO sürecinde işinize yarayacak araçlar hakkında bilgi almak isterseniz sitemizde paylaştığımız http://www.stratejikseo.com/seo-surecinde-isinize-yarayacak-seo-araclari/ bu yazıyı inceleyebilirsiniz.

    YanıtlaSil
  2. Turizm seyahat acentası nasıl açılır şeklinde paylaştığım yazının seosu hakkında yorum yapabilir misiniz? kriterlere uygun mu acaba?

    Turizm seyahat acentası için gerekli belgeler

    YanıtlaSil

Seo Dersleri , Seo Nasıl Yapılır , Arama Motoru Optimizasyonu
Yapım © 2013 Tüm Hakları Saklıdır - hd film izle - film izle 4k film izle ultra hd film izle - hd film izle