Seo Dersleri
Seo Dersleri

Site hızı önemlimidir ? seoya etkisi nedir ?

Yazar: Ahmet Kadakal Tarih: 10:41 Kategori: , Yorum: Yorum Yap
Site hızı önemlimidir ? seoya etkisi nedir ?
Bir sitenin hızı ziyaretçi sayısının artmasında olduğu kadar Seo‘da da etkilidir.
Bir site ne kadar hızlı ise, bir şekilde siteye gelen ziyaretçi sitede başka sayfaları dolaşmakta daha eğilimli olacaktır. Dolayısıyla site içerisinde ziyaretçinin geçirdiği süre artacaktır. Buna bağlı olarak da Alexa ve Google Analytics gibi analiz sitelerinin “Hemen Çıkma Oranları” düşüş gösterecektir.
Sitenin hızlı yüklenmesi sonucu arama motoru botları da (örn:googlebot) sitede daha rahat dolaşabilecek, sitenin daha fazla sayfasını ziyarete edecek ve sitenin daha hızlı indexlenmesini sağlayacaktır.
Bir sitenin görselliği ve sunum kalitesi arttıkça kullanılan materyallerin boyutunun ve sayısının artmasından dolayı sitenin hızınında da büyük oranda yavaşlama olur. İşte bu gibi durumlarda, site hızının optimize edilmesi, sitede oluşan ağır yüklerin önüne geçilmesi için kullanılabilecek onlarca yöntem kullanılabilmektedir. Bu yöntemleri ilerleyen derslerde detaylıca anlatacağız.
Google ve Ziyaretçilerin bir sitede en büyük beklentisi hızdır. Google’ın hıza verdiği önem, webmaster araçlarındaki çeşitli kaynaklar ve arama sonuçlarında kendi hızını belirten göstergeleri kullanmasından anlaşılmaktadır.
Google’da bir arama yaptığımızda, sağ üst köşede, yapılan sorgu sayısına göre Google’ın hızını belirtmektedir.
seo için yaklaşık 184.000.000 sonuçtan 1 – 10 arası sonuçlar (0,25 saniye)
Google Webmaster Araçları’ndan, Laboratuar altından Site Performansı bölümüne girerek, Google’ın sitenizi indexleme esnasında kaydettiği sunucu hızını ve bu hızı yavaşlatan etkenleri listelemektedir.

Bir önceki yazımızda Backlink edinme alma yöntemlerinden bahsettik.
Paylaş: Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Seo Dersleri , Seo Nasıl Yapılır , Arama Motoru Optimizasyonu
Yapım © 2013 Tüm Hakları Saklıdır - hd film izle - film izle 4k film izle ultra hd film izle - hd film izle