Seo Dersleri
Seo Dersleri

Arama motorlarında üst sıralara çıkma yöntemleri | 9

Yazar: Ahmet Kadakal Tarih: 09:44 Kategori: , Yorum: Yorum Yap
Arama motorlarında üst sıralara çıkma yöntemleri | 9
ARAMA MOTORU SIRALAMANIZI
KESİNLİKLE WEB TASARIMCINIZA BIRAKMAYIN
Geçenlerde “ABCD Rehabilitasyon Merkezi”nin (Gerçek isim yerine ABCD kullanılmıştır) bir tanıtım broşürü elime geçti. Sayfanın en üstünde “ARAMA MOTORLARINDA BİRİNCİ SIRADAYIZ” diye kocaman puntolarla yazmışlardı. Hemen sayfanın altına doğru göz gezdirdim. Bir de ne göreyim arama motorunda aranan ifade tırnak içinde aynen “ABCD Rehabilitasyon Merkezi” idi. Bu ifade şirketin ismi idi. Şüphesiz aynen bu isimde bir başka “ABCD Rehabilitasyon Merkezi” olmadığına göre bu şirketin sitesi en üstte olacaktı. Şirketin yöneticisi bu durumdan çok memnundu. Hatta arama motorunda kendilerini en üst sıraya getiren web tasarım şirketine bu iş için 500$ dahi ödemişlerdi. Kaç kişi bu ifadeyle arama yapar ki? Eğer hiç trafik getirmiyorsa belli bir anahtar sözcük için sıralamada 1. sırada olmanız kimin umurundadır?
Kendisine bunun hiç önemli olmadığını söyledim. Sonra kendisinden sadece “rehabilitasyon” yazarak arama yapmasını istedim. Sonuç enteresandı. Kendisinin kaçıncı sırada olduğunu söylemesini istedim. Sabırla listeleri 35. sayfaya kadar aradı (her sayfada yaklaşık on tane farklı kayıt vardı). Bizim ABCD Rehabilitasyon Merkezi’nin ismi hiç ortalıkta yoktu.
Şirket yöneticisi kıpkırmızı olmuştu. Üzüldüğü bu aramada sitesinin hiç ortalıkta olmaması değil, tanıtım broşürlerinde “ARAMA MOTORLARINDA BİRİNCİ SIRADAYIZ” diye kocaman puntolarla yazdırmış olmalarıydı. Bu kitabı okuyanların böyle bir hata yapmayacağına bahse girerim. Kişi bu kitabı okuduktan sonra, kendisi bizzat bu işle uğraşmasa da en azından karşısındakinden ne isteyeceğini bilecektir.
PEKİ SONRASI?
Tebrikler! Eğer bu makalenin tüm içeriğini sabırla okuduysanız, arama motoru denen sistemin kurallarını öğrendiniz demektir. Ayrıca işin püf noktalarını gerçekten bilen bir azınlığın içinde olduğunuzu da kesinlikle söyleyebilirim.
Eğer burada öğrendiğiniz her şeyi adım, adım uygularsanız, sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını etkileyerek web trafiğinizi önemli ölçüde artıracağınızı bilmenizi isterim.
Yine de unutmayın, kurallar her zaman değişirler.

Arama motoru sıralamaları web sitenizin tanıtmı için tek yol değildir. Bu sadece yöntemlerden bir tanesidir. Tanıtım tam bir Internet pazarlama planı ile birlikte kullanılmalıdır. İnsanları sitenize getirmek önemli adımlardan yalnızca bir tanesidir! Başarıya ulaşmak istiyorsanız tüm adımları kullanmalısınız. Tüm hikayeyi öğrenmek, ücretsiz eğitimler almak ve tam bir pazarlama planı geliştirmek için.
Paylaş: Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Seo Dersleri , Seo Nasıl Yapılır , Arama Motoru Optimizasyonu
Yapım © 2013 Tüm Hakları Saklıdır - hd film izle - film izle 4k film izle ultra hd film izle - hd film izle