Seo Dersleri
Seo Dersleri

En iyi WordPress Seo eklentileri Nelerdir ? | Seonun.blogspot.com

Yazar: Ahmet Kadakal Tarih: 06:41 Kategori: Yorum: Yorum Yap
En iyi WordPress Seo eklentileri Nelerdir ? 
Sanal alemde  milyonlarca blog olduğunu biliyoruz ve tüm bu blogların içinde kendi bloğumuzu üst sıralarda yer almasını istiyorsak çok çalışmamız gerekiyor.
Biz bloğumuzu bu seo eklentileri ile bir adım öne çıkarabiliriz. Seo eklentileri içeriğimizin arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasına ve içeriğimle alakalı ziyaretçi çekmemize yardımcı olur.
Siz bloğunuzda ne kadar kaliteli  ve özgün yazılar yazıyor olursanız olun sağlam bir seo alt yapınız olmadan beklediğiniz hiti yakalamanız oldukça zordur aşağıda vereceğim wordpress seo eklentileri ile daha yüksek hitler yakalayabilirsiniz.

All in one seo

En çok kullanılan ve bilinen wordpress seo eklentisi , bu eklenti ile konuların , sayfaların , etiketlerin title ve meta taglarını kontrol edebilir istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Bu eklenti kurulduğu zaman konu eklerken konular ile alakalı title ve meta tag girmeniz için yeni bir bölüm oluşturur. Bu eklentiyi her bloğa kurmanızı tavsiye ederim.

TGFI.net  seo

WordPress bloğunuzda sayfaların title ve meta taglarını kontrol etmenize yardımcı seo eklentisi , üstte verdiğim eklentiye alternatif fakat ona göre zayıf bir eklenti.
Simple Tags
Yazınıza etiket eklerken , benzer ve ilgi çekici etiketleri size sunan bir eklenti , bu özellik wordpress 2.7  versiyonundan sonraki versiyonlarda olan bir özellik ile benzerlik gösterse de bu eklenti ajax ile farklılık arayanlara duyurulur.
Google XML sitamaps
Arama motorlarının istediği site haritalarını otomatik oluşturan bu eklenti sayesinden sitenizi daha hızlı indextebilirsiniz. Tavsiye ederim
Platinum SEO Plugin
Bu Seo eklentisi all in one seo ile aynı işi görmekte ve ona rakip olabilecek özelliklere sahip ekstra olarak permalinklerinizi (kalıcı bağlantılarınızı) değiştirmeniz durumunda,otomatik olarak 301 yönlendirmesi yapabiliyor.
Redirection
Bu eklenti ile bloğunuzu başka bir adrese yönlendirebilirsiniz , 301 kullanarak bloğunuzu başka bir adrese yönlendirir
Seo Smart Links
Blog içinde verilen linklerde “nofollow” etiketi ile “_blank” etiketi (yeni pencerede açmayı sağlar) gibi alternatiflerden faydalanmanızı sağlayan bir eklenti.

Paylaş: Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Seo Dersleri , Seo Nasıl Yapılır , Arama Motoru Optimizasyonu
Yapım © 2013 Tüm Hakları Saklıdır - hd film izle - film izle 4k film izle ultra hd film izle - hd film izle